ELATERIDARIUM
JAZYK
Locations of visitors to this page
ELATERIDAE
ELATERIDAE OF THE PALEARCTIC REGION TOPlist
ELATERIDARIUM - ÚVOD

ELATERIDARIUM je internetový časopis, který je věnován výzkumu kovaříků a dalších brouků ze čeledí skupiny Elateroidea. Jeho ideovým předchůdcem byl bulletin „Elater“, jehož první číslo sestavil v roce 1988 Wataru Suzuki a v letech 1997 až 1998 vydal další tři čísla Peter Cate. Vydávání tohoto bulletinu bylo však ukončeno pro nedostatek příspěvků.

ELATERIDARIUM je zaměřeno jak na aktuální zprávy z činnosti jednotlivých skupin i jednotlivců, prezentaci výzkumů a k praktické ochraně druhů a jejich biotopů, tak na aspekt seriózního odborného periodika, přinášejícího práce nejen s lokální tematikou, ale i obsáhlejší studie v mezinárodním kontextu. Naleznete zde také pokračování některých úspěšných témat bulletinu Elater (historická literatura a specialisté a jejich publikační činnost …atd) a také články, věnované druhům z ostatních broučích čeledí.

Kvalitně připravené práce jsou vydávány v podzimním a zimním období. Na jaře a v létě je redakce uzavřena, protože redaktoři jsou v terénu, kde provádí výzkumy kovaříků.

 

Redakční rada:
Josef Mertlik
Ing. Václav Dušánek


Adresa pro zasílání příspěvků:
e-mail: info(at)elateridae.com
Josef Mertlik
Pohřebačka 34
CZ-533 45 Opatovice nad Labem

 

 

ELATERIDARIUM je excerpováno Zoological Record

 

ELATERIDARIUM je archivováno národní knihovnou ČR.

  • Smlouva o poskytování elektronických online zdrojů: str1., str2.

 

 


|30.03.2007 |